Numara Taşıma

Numaranız Aynı Kalsın Operatörünüz Fenix Telekom Olsun

Sabit numaralarınıza sabit hat ücreti ödememek ve %75'e varan daha indirimli tarifeler ile konuşmak için Sabit Numara Taşıma hizmetimizden yararlanarak numaralarınızı Fenix Telekom'a taşımanız yeterli. Ortalama 2 ile 4 gün süren numara taşıma sonrasında sabit hatlarınıza sabit hat ücreti ödemez sadece yaptığınız konuşma karşılığında ücret ödemiş olursunuz. 0488,0484,0212,0216 0312, 0224 gibi alan kodlu sabit numaranızı hiçbir ücret ödemeden ve taahhütte bulunmadan Fenix Telekom'a taşıyabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki Hemen Başvur seçeneğinde belirtilen adımları takip ediniz.

Yeni Tercih Sayısal Özellikli IP Numaralar

SIP özelliğine sahip olan IP numaralar mali açıdan firmalara %75'e varan tasarruf imkanı sağlamasının yanı sıra, teknik açıdan da geleneksel PSTN (Analog) veya 444 numaralarda olmayan çok sayıda eşsiz özellik sunmaktadır. Sabit numara taşıma hizmeti, tek numara olarak eş zamanlı sınırsız çağrı alıp gönderme, sabit ücretinin olmaması, anlık arama kayıtları ve CDR raporlarının alınabilmesi gibi daha birçok gelişmiş özellik sağlamaktadır. Bu sebeple IP özellikli numaralar Bankalar, Hastaneler, Sigorta Şirketleri, Hava Yolları, Gelişmiş E-Ticaret siteleri gibi günlük çok sayıda çağrı alıp gönderen kurumsal ve büyük ölçekli firmaların tercihi durumundadır. Geleneksel analog hatlarla bu özellikler elde edilemezken numaranızı Fenix Telekom'a taşıyarak SIP uyumlu hale getirdiğinizde ise bu özellikleri ücretsiz olarak elde edebilirsiniz. Numaranızı taşımak için Hemen Başvur seçeneğinde gösterilen yolları izleyiniz.

Avantajları nelerdir?

Sabit Numaranızı Fenix Telekom'a Taşıyarak Aşağıdaki Avantajlardan Yararlanabilirsiniz
Sabit hat taşıma işleminden sonra sabit hat ücreti ödemezsiniz.
Sabit hatlarınızı taşıyarak şubelerinizle veya tüm fenix telekom aboneleri ile aranızda tamamen ücretsiz konuşursunuz.
Sabit numaranızı taşıyarak tek bir numara ile sınırsız sayıda çağrı alıp gönderebilirsiniz.
Sabit numaranızı taşıdığınızda işletmenizde onlarca sabit numaraya ihtiyaç duymadan tüm işlemlerinizi tek bir numara üzerinden gerçekleştirirsiniz.
Sabit numaranızı taşıdıktan sonra Yurtiçi ve Yurtdışı konuşmalarınızı %45 ile %75 arasında daha uygun gerçekleştirirsiniz.
Sabit hatlarınızı sağlayarak birden çok sabit hattınıza tek bir fatura gelmesini sağlarsınız.
Sabit numaranızı taşıdığınızda Aylık sadece görüşme tutarınız kadar fatura ödersiniz.
62 Ülkeyi seçmiş olduğunuz paket tarifesi dahilinde arayabilirsiniz.
62 Ülkenin sabit hatları ile dakikası sadece 5 Kr'dan görüşebilirsiniz.
Aylık 30.000 Dakika üzerinde aranıyorsanız arandıkça bedava dakikalar kazanırsınız.
Tüm hatlarınızın görüşme tutarları ve arama geçmişini online olarak takip edebilirsiniz.
Taşıdığınız numarayı tüm SIP uyumlu Santral, Softphone veya cihazlara tanımlayarak kullanabilirsiniz.
Adres değişikliğinde numara nakil işlemleri ile uğraşmamış olursunuz.
Apple Store, Google Market üzerinden indireceğiniz Mobil uygulama aracılığı ile sabit hattınızı cebinizde kullanabilirsiniz.
Yurtdışına çıktığınızda sabit hattınız üzerinden konuşarak yüksek telefon faturaları ödemekten kurtulursunuz.
Gelişmiş yönlendirme seçeneği ile sabit numaranızı ister online, ister tuşlama yöntemi ile anında farklı numaralara yönlendirebilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

IP SANTRAL İLE ÇALIŞMA ŞEMASI
Fenix Telekom'a taşıyacağınız numaraları kullanmış olduğunuz mevcut IP santralinizde veya FenixPBX IP santralleri üzerinde aşağıdaki özelliklerle kullanabilirsiniz. Fenix Telekom'a taşınan numaranın Sip Trunk bilgilerini mevcut santralinize tanımlayarak IP santraliniz üzerinden arama yapabilir ve arama alabilirsiniz. Eş zamanlı arama sayısı santralinizin VoIP dış hat sayısı (lisansı) ile sınırlıdır.FenixPBX IP Santral kullandığınızda ise sınırsız dış arama yapabilir ve arama alabilirsiniz.
ANALOG SANTRAL İLE ÇALIŞMA ŞEMASI
Telefon görüşmelerimizi Fenix Telekom servisi üzerinden yapmanız için ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısıdır. Kullanmış olduğunuz mevcut internet bağlantısı üzerinden veya ses görüşmeleri için ayrı bir internet bağlantısı tercih ederek yeni nesil iletişim servisinden yararlanabilirsiniz. Santralinize takılacak olan Gateway cihazı aracılığı hiçbir alışkanlığınızdan vazgeçmeden tüm görüşmelerinizi Fenix Telekom servisi üzerinden %75'e varan indirimli tarifeler ile gerçekleştirebilirsiniz.


Taşıma işlemi için dikkat edilmesi gereken hususlar.

 • Taşıyacağımız numaranın üzerinde internet olmaması gerekir.
 • Nakil, isim değişikliği yeni abone olarak algılanmaktadır.
 • Taşıma işlemi öncesi abonenin bireysel veya kurumsal abone türü belirlenip ona göre evrak gönderilmelidir.

  Kurumsal Aboneler İçin

 • Vergi Levhası Örneği
 • İmza Sirküleri Örneği
 • Ticaret Sicil Gazetesi Örneği ya da Oda Sicil Kaydı
 • Yetkili Kişi Nüfus Cüzdanı Örneği
 • Kurumsal Taşıma Formu

  Bireysel Aboneler İçin

 • Nüfus Cüzdanı Örneği
 • Bireysel Taşıma Formu
 • Adınıza Kayıtlı Herhangi bir Fatura Örneği

  Sabit Numara taşımanın herhangi bir ücreti var mı?

  Numaranızı Fenix Telekom'a taşıdıktan sonra mevcut operatörünüzden tarafınıza fatura gelmez. Sadece Fenix Telekom'dan konuşmanız karşılığında oluşan fatura gelir.

  Sabit Numaramı Fenix Telekom'a taşıdığımda mevcut operatörümden yine fatura gelir mi?

  Numaranızı Fenix Telekom'a taşıdıktan sonra mevcut operatörünüzden tarafınıza fatura gelmez. Sadece Fenix Telekom'dan konuşmanız karşılığında oluşan fatura gelir.

  Sabit Numaramı taşıdıktan sonra beni arayanlar nasıl ücretlendirileceklerdir?

  Numaranızı taşıdıktan sonra sizi arayan GSM kullanıcıları farklı bir ücretlendirme olmadan mevcut tarife ve paketleri ile sizi arayabilecektir. Türk Telekom kullanıcıları ise dakikası 0,14 TL ( 14 Kr) birim fiyatı üzerinden aramış olacaklardır.
  Not: Türk Telekom'da şehirlerarası arama dakika ücreti 0,11 TL (11 Kr) dir

  Sabit Numara taşımanın kısaca avantajları nelerdir?

  Sabit numaranızı Fenix Telekom servisine taşıdıktan sonra numaranıza sabit ücret ödemez, yurtiçi ve yurtdışı ile %75 daha uygun tarifeler üzerinden konuşursunuz. Ayrıca büyük ölcekli işletmeler tek numaralarını taşıyarak eş zamanlı sınırsız çağrı alıp gönderebilirler. Böylece onlarca sabit numara kullanmaya ihtiyaç kalmaz ve hatlarında oluşan yoğunluk nedeni ile yeni numara alma ihtiyaçları olmaz.

  Taahhüdümüz varsa numaralarımızı taşıyabilirmiyiz?

  BTK son düzenlemesi ile tüketicinin vermiş olduğu taahhüdü bozması durumunda işletmecinin uygulayacağı cezai şartı tüketicinin lehine olan süre göz önüne alarak uygulaması gerektiğinin kararını vermiştir. Buna göre İşletmecinin 24 aylık taahhüt vermeniz karşılığında hizmet kullanım süreniz 4 ay ise 4 ay için uygulanan indirimi cezai şart olarak talep etme hakkına sahiptir. Kullanım süreniz 18 ay ise kalan 6 ay için vermiş olduğu indirimi cezai şart olarak talep edebilir.

  Sabit Numaramı taşırken bir kesinti yaşarmıyım?

  Numara Taşıma işlemi NTS sistemi üzerinden gün ve saat bildirimi yapılarak gerçekleşmektedir. Taşıma işleminin gerçekleşeceği tarih ve saate kadar gerekli çalışmalar yapılarak test işlemleri başlatılmaktadır. Bu sebeple taşıma sırasında herhangi bir kesinti yaşanmamaktadır.

  Fatura gelmeden ne kadar görüşme yaptığımı görebilirmiyim?

  Tarafınıza verilen kullanıcı bilgileri ile faturanız gelmeden günlük olarak ne kadar konuştuğunuzu, varsa paketinizde kaç dakika kaldığını ve hangi yönleri daha çok aradığınızı görebilirsiniz.

  Faturamı nasıl öderim?

  Faturaların arka yüzündeki banka hesap numaralarına, kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı vererek ve www.fenixtelekom.com.tr adresinden online fatura ödeme bölümünden faturalarınızı ödeyebilirsiniz.  Numaramı Fenix Telekom'a taşımak için ne yapmalıyım?

  0850 511 10 65 numarasından bize ulaşarak veya site üzerinden gerekli adımları izleyerek numaranızın taşınması için işlem başlatabilirsiniz.

 • Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi

  Copyright © 2021 Fenix Telekom Haberleşme Bilişim Telekomünikasyon ve Tek. İth.İhr.San. ve Tic.Ltd.Şti. Tüm hakları saklıdır.