Özel Numara Tahsisi

Numaranız Herkesin Aklında Kalsın

Firmanıza 0850 veya il alan kodunuza göre olan numara bloklarımızdan özel numara tahsis ederek müşterilerinizin gözünde firma prestijinizi arttırabilirsiniz. Üstelik tahsis edeceğiniz numara firmanızın kurumsal kimliğini tamamlarken işletmenizin iletişim maliyetlerinde büyük ölçüde tasarruf etmenizi sağlayacaktır.
Örnek özel numaralar: 0224 532 0 532 : 0216 888 0 888 veya 0850 466 0 444 gibi özel numaraları bir defaya mahsus tahsis ücretini ödeyerek tahsis etmeniz durumunda aylık ve yıllık sabit hat ücreti ödemeden ve işletmenizde başka hiç bir numaraya ihtiyaç duymadan ömür boyu kullanabilirsiniz.
Fenix Telekom numaralarından herhangi bir numara tercih ettiğinizde işletmenizdeki tüm çağrılarınızı başka hiçbir numaraya ihtiyaç duymadan tek numara üzerinden gönderip almanız mümkün olacaktır. Ayrıca şuan kullanmış olduğunuz sabit numaraları Fenix Telekom'a ücretsiz taşıyarak aynı anda aynı özelliklerle kullanmaya devam edebilirsiniz.
Özel olmayan sıradan tahsis edilen numaraların ise tahsis ücreti yoktur.

Yeni Tercih Sayısal Özellikli IP Numaralar

SIP özelliğine sahip olan IP numaralar mali açıdan firmalara %75'e varan tasarruf imkanı sağlamasının yanı sıra, geleneksel PSTN veya 444 numaralara göre teknik açıdan da birçok eşsiz özellik sunmaktadır. Tek numara olarak eş zamanlı sınırsız çağrı alıp göndermesi, sabit ücretinin olmaması, anlık arama kayıtları CDR raporlarının alınabilmesi gibi daha bir çok özellik sağlamaktadır. Bu sebeple 0850 ve IP özellikli numaralar Bankalar, Hastaneler, Sigorta Şirketleri, Hava Yolları gibi günlük çok sayıda çağrı alıp gönderen kurumsal ve büyük ölçekli firmaların tercihi durumdadır. Normal Analog hatlarda bu özellikler elde edilemez veya edilmesi için çok yüksek ücretler ödenmesi gerekirken SIP uyumlu hatlarda ise bu özellikler ücretsiz olarak elde edilmektedir.

Avantajları?

Tahsis Edeceğiniz IP Numaranın PSTN Numaralara Göre Avantajları.
Sabit hatlarınıza sabit hat ücreti ödemezsiniz.
Şubelerinizle veya tüm Fenix Telekom aboneleri ile aranızda tamamen ücretsiz konuşursunuz.
Tek bir numara ile sınırsız sayıda çağrı alıp gönderebilirsiniz.
İşletmenizde onlarca sabit numaraya ihtiyaç duymadan tüm işlemlerinizi tek bir numara üzerinden gerçekleştirirsiniz.
Yurtiçi ve Yurtdışı konuşmalarınızı %45 ile %75 arasında daha uygun gerçekleştirirsiniz.
Birden çok sabit hattınıza tek bir fatura gelmesini sağlarsınız.
Aylık sadece görüşme tutarınız kadar fatura ödersiniz.
62 Ülkeyi seçmiş olduğunuz paket tarifesi dahilinde arayabilirsiniz.
62 Ülkenin sabit hatları ile dakikası sadece 5 Kr görüşebilirsiniz.
Aylık 30.000 Dakika üzerinde aranıyorsanız arandıkça bedava dakikalar kazanırsınız.
Tüm hatlarınızın görüşme tutarları ve arama geçmişini online olarak takip edebilirsiniz.
Taşıdığınız numarayı tüm SIP uyumlu Santral, Softphone veya cihazlara tanımlayarak kullanabilirsiniz.
Adres değişikliğinde numara nakil işlemleri ile uğraşmamış olursunuz.
Apple Store, Google Market üzerinden indireceğiniz mobil uygulama aracılığı ile sabit hattınızı cebinizde kullanabilirsiniz.
Yurtdışına çıktığınızda sabit hattınız üzerinden konuşarak yüksek telefon faturaları ödemekten kurtulursunuz.
Gelişmiş yönlendirme seçeneği ile sabit numaranızı ister online, ister tuşlama yöntemi ile anında farklı numaralara yönlendirebilirsiniz.

Standart özellikler

mevcut Sabit Numaranızı Taşıyarak veya Fenix Telekom'dan yeni Numara Alarak Aşağıdaki Gelişmiş Özeliklerden Ücretsiz Olarak Yararlanın
Ücretsiz numara ister il alan kodunuza göre ister 0850 numara olarak ücretsiz numara tahsis ederek bu özelliklerden yararlanabilirsiniz. En uygun tarife yurtiçi, yurtdışı görüşmelerinizi anlaşılır ve şeffaf tarifelerimizden birini tercih ederek gerçekleştirip %75'e varan tasarruf edebilirsiniz. Tek numara ile sınırsız çağrı işletmenizdeki yoğun çağrıları yönetmek için onlarca numaraya ihtiyacınız yok Fenix Telekom'a taşıyacağınız veya Fenix Telekom'dan alacağınız tek bir numara ile bunları yapabilirsiniz.
Anlık raporlama gelen ve giden çağrılarınızı dilediğiniz an raporlayabilir günlük görüşme maliyetlerinizi online takip edebilirsiniz. Mobil telefonlar ile kullanım sabit numaranızı mobil cihazlarınıza yükleyeceğiniz uygulama ile cebinizde kullanabilirsiniz. Gelişmiş yönlendirme gerektiğinde numaranızı tuşlama veya web ekranından istediğiniz numaraya ücretsiz yönlendirebilirsiniz.
SIP cihazlar ile uyumluluk taşıdığınız veya yeni tahsis ettiğiniz numaranızı tüm sip uyumlu IP Telefon Gateway gibi cihazlara tanımlayarak kullanabilirsiniz. Konferans görüşme aynı anda 3 kişi ile konferans görüşmeyi Fenix Telekom hattınız üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Havuz paket tarifesi tanımlama almış olduğunuz paket tarifelerinizi birden çok şube ve hatlarınıza havuz olarak tanımlayıp tek bir fatura üzerinden ücretlendirilmesini sağlayabilirsiniz.


Nasıl Çalışır?

IP SANTRAL İLE ÇALIŞMA ŞEMASI
Fenix Telekom'a taşıyacağınız numaraları kullanmış olduğunuz mevcut IP santralinizde veya FenixPBX IP santralleri üzerinde aşağıdaki özelliklerle kullanabilirsiniz. Fenix Telekom'a taşınan numaranın Sip Trunk bilgilerini mevcut santralinize tanımlayarak IP santraliniz üzerinden arama yapabilir ve arama alabilirsiniz. Eş zamanlı arama sayısı santralinizin VoIP dış hat sayısı (lisansı) ile sınırlıdır.FenixPBX IP Santral kullandığınızda ise sınırsız dış arama yapabilir ve arama alabilirsiniz.
ANALOG SANTRAL İLE ÇALIŞMA ŞEMASI
Telefon görüşmelerimizi Fenix Telekom servisi üzerinden yapmanız için ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısıdır. Kullanmış olduğunuz mevcut internet bağlantısı üzerinden veya ses görüşmeleri için ayrı bir internet bağlantısı tercih ederek yeni nesil iletişim servisinden yararlanabilirsiniz. Santralinize takılacak olan Gateway cihazı aracılığı hiçbir alışkanlığınızdan vazgeçmeden tüm görüşmelerinizi Fenix Telekom servisi üzerinden %75'e varan indirimli tarifeler ile gerçekleştirebilirsiniz.


Yeni Numara Tahsisi için Gerekli olan Belgeler

Yeni numara tahsisi talebinde bulunmak için aşağıdaki formları doldurup imza ve kaşeledikten sonra gerekli belgeler ile tarafımıza göndermeniz yeterli olacaktır. Eksiksiz olarak doldurulup tarafımıza ulaştırılan formlarda belirtilen numaralar aynı gün kullanıma açılmaktadır.

Kurumsal Aboneler İçin

 • Vergi Levhası Örneği
 • İmza Sirküleri Örneği
 • Ticaret Sicil Gazetesi Örneği ya da Oda Sicil Kaydı
 • Yetkili Kişi Nüfus Cüzdanı Örneği
 • Kurumsal Taşıma Formu

  Bireysel Aboneler İçin

 • Nüfus Cüzdanı Örneği
 • Bireysel Taşıma Formu
 • Adınıza Kayıtlı Herhangi bir Fatura Örneği

 • Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi

  Copyright © 2021 Fenix Telekom Haberleşme Bilişim Telekomünikasyon ve Tek. İth.İhr.San. ve Tic.Ltd.Şti. Tüm hakları saklıdır.